Workshopy

Stejně jako divadelní produkce mají i naše workshopy široký záběr. Jde nám o rozvoj kreativity a vybočení ze stereotypů, které se vážou u dospělých k obvyklému zaměstnání.

Jednou ročně pořádáme řezbářské workshopy výroby loutek pro mezinárodní zájemce.

Intuitivní malbu pro dospělé a teenagery vyhlašujeme třikrát do roka.

Pro děti pořádáme také výtvarně-digitální workshop Prstem po iPadu. Cílem workshopu je inspirovat děti, jak být kreativní s použitím světla, stínu a digitálních nástrojů v kombinaci se stínoherní loutkou.

Největší důraz klademe poslední roky na přednášky pro děti od 3 let a storyteling pro děti všech věkových kategorií, protože se týkají enviromentálních otázek. Ochranu přírody a životního prostředí považujeme i za náš nejnaléhavější úkol přesto, nebo právě proto, že pracujeme v kulturní oblasti.

Kontakty od škol a zájmových skupin očekáváme během roku kdykoliv. Napište nám na tineola@tineola.cz

Krajiny vnitřní a vnější

Workshop intuitivní malby se bude konat 6. 4. 2024 od 10:00 do 18:00 v Bakaliko, Nad Lávkou 3, Praha 6.

Připravujeme nové představení a hodně přemýšlím o velkých a malých světech. Malování bych pro vás chtěla udělat víc osobní, abyste mohli uvažovat o vlastním vztahu k tomu, co nás obklopuje a co nás utváří.

Krajina vnější je hodně široký pojem a vejde se do něj česká krajina, krajina našeho dětství, krajina vytoužená, zapomenutá, nebe a hvězdy, město, vesnice, exotická krajina, krajina moře, krajina umění...

Krajina vnitřní je víc intimní, týká se vašeho stavu, vašeho propojení s vaší myslí a emocemi. Ale může to být i nálada: čaj na stole, letící pták nad loukou, schoulená kočka, cesta ve strmých horách, dlaň s mým světem práce.

O tom bych s vámi ráda mluvila a především, jedno z toho by se každý z vás pokusil zachytit.

Galerie

Pro zájemce

Nadcházející kurz se bude konat 6. 4. 2024 od 10:00 do 18:00.

Místo: Bakaliko, Nad Lávkou 3, Praha 6

Cena: 2200 Kč včetně materiálu a občerstvení. Oběd není v ceně, ale obvykle jíme společně v blízké restauraci U Kaštanu. Pokud byste někomu chtěli dát workshop darem, můžu poslat i darovací voucher.

Registrujte se emailem na tineola@tineola.cz

Řezba Hlavy

Aby mohla loutka vzniknout, musí jí někdo vymyslet.

A tak se s malou skupinou odvážných pouštíme do dobrodružství stvořit loutku. Nebo alespoň vytvořit design a vyřezat hlavu. Je to neuvěřitelně hodně práce a chce to nasazení. Na řezbu hlavy teď máme 3 dny. 1.7. - 3.7. Uvidíme kam se dostaneme.

Galerie

Obejmout slona 2.10. v 10.00 Bakaliko, Nad lávkou 3, Praha 6

Intuitivní malba má obvykle krátkou předehru: povídání o tématu - tentokrát o tom, co znamená celkem nereálné přání Obejmout slona. Tady - dnes uprostřed Evropy? Jakou emoci to ve vás vyvolává. Jak obejmout něco, co vás přesahuje? Nejde o reálnou kresbu, jde o o to, co je za tím přáním. Tentokrát by to mělo být něco radostného - očekávání nějakého velkého zvratu k lepšímu. Bude to hra. Akrylové barvy, otisky, malba a přemalba, rytí a vytírání. Vrstvy pod kterými vidíme staré nánosy, které se ale vždycky dají přetřít. Záleží trochu na odvaze. Přijde zažít takový den ve společnosti dalších hravých lidí.

Cena : 2 000,- Všechen materiál v ceně. Oblečte se pracovně, akrylové barvy nejdou po zaschnutí vyprat. Přihláška na tineola@tineola.cz

Galerie

Intuitivní malba les a voda

Další intuitivní malba v řadě. Jak namalovat vůni? Budeme o tom mluvit. A jako vždy mám připravené jednoduché hravé postupy, jak naložit s motivem. Díky hře s liniemi, body a díky intuici to bude plynout tak jako vždycky, rychle a zaujatě.

Intuitivní malba

Pro všechny hravé lidi, kterým jde o změnu a o poznávání. Pro dospělé a teenagery.

Michaela Bartoňová ukazuje cestu jak znovuobjevit schopnost tvořit a malovat. Je to schopnost, která ve vás dříme a někdy vás láká a vy nevíte jak začít.

Důležité je vyvolat obraz - uvidět ho a pak jej zachytit linií a barvou. K tomu má Michaela vypracovaný způsob, jak hravě začít s nejjednoduššími tvary, které dokáže nakreslit každý. Dál se “vize” přenese na plátno - zase spíš hrou, než přesnout kopií a pak se naplno zapojí intuice a hledání. Intuitivní malba má rytmus, vychází z vás bez dřiny, zcela přirozeně. Inspirace se poodhalí v úvodním vyprávění a v diskuzi mezi účastníky. Tím se také vytváří společenství lidí, kteří pracují samostaně, ale zároveň spolu. Téma se s každým workshopem mění. Aniž by bylo cokoliv vysloveno, dozvíte se taky něco sami o sobě, protože vás při tvorbě doprovází váš vnitřní dialog. A to je vždycky zajímavý a trochu intimní zážitek.

Galerie

Pro zájemce

Nadcházející kurz se bude konat 2.10. 2021 od 10 do 18 hodin na téma Obejmout Slona

Místo: Bakaliko, Nad Lávkou 3, Praha 6

Cena: 2 000,- Kč včetně materiálu a občerstvení. Oběd není v ceně, ale obvykle jíme společně v blízké restauraci U Kaštanu.

Registrujte se emailem na tineola@tineola.cz

Vyprávění jak spolu stromy mluví

Obrazný pohled do nano světa, kreslený zručnou rukou malířky.

Interaktivní vyprávění o stromech, založené na výzkumech vědců. Michaela Bartoňová vypráví a maluje o komunikaci stromů, hub a ostatních organizmů pod povrchem lesa. Je to také inspirující příběh malé holčičky Suzanne.

Během vyprávění s dětmi mluví, vtahuje je do příběhu a na závěr s nimi vytváří společnou síť a všichni malují na obří papír, aby se ukotvili jejich poznatky. Způsob vyprávění přizpůsobuje věku a složení diváků. Celodenní workshop pro teenagery je propojen se stínoherními loutkami, projekcí podzemního světa, kterou děti vytvoří díky práci na iPadu.

Galerie

Pro zájemce

Pro školy a školky: maximální počet cca 24 dětí.

Pro teenagery s prací na iPadu: maximálně 12 dětí. 4–6 hodin s přestávkami.

Pro soukromé skupiny dětí již od 3 let s rodiči. Minimální počet: 8 dětí + rodiče.

Pro festivaly, divadla a knihovny podle podmínek sálu - dle dohody.

Kontaktujte nás na tineola@tineola.cz

Kontaktujte nás

Jestli vás zajímá a baví divadlo netradičních forem: vizuální, nonverbální, poetické, digitální, hravé i vážné s živou kresbou na scéně, napište:
tineola@tineola.cz

    Tineola
    Workshopy
© 1993–2024 Tineola Theater. Všechna práva vyhrazena.