Představení

Vizuální, nonverbální, abstraktní a hravé. Naše vizuální divadlo nepřináší slova, všechno vyplouvá z divákovi imaginace, z jeho zkušeností a přináší k němu jeho vlastní asociace.

Dívat se, představuje akt volby. Nikdy se nedíváme jen na jedinou věc, vždy se díváme na vztah mezi věcmi a námi. Náš pohled je v nepřetržitém pohybu. Způsob jakým vidíme věci, je ovlivněn tím, co víme a čemu věříme.

A my vám předkládáme na jevišti kombinaci kresby, digitálního umění, hudby, pohybu a tance, loutky, masky a stínu. Obraz se dostává do pohybu a “vypráví” příběh vizuálně. Je to neobvyklé a tím poutavé.

Soustředíme se na poetická a aktuální témata a snažíme se svou tvorbou trochu víc porozumět světu. Jsou to naše osobní zkušenosti které překládáme do jazyka emocí a estetiky. Myslíme si, že divadlo má tu sílu prostřednictvím hravých elementů se dostat divákovi pod kůži a sdílet společné vědomí.

Jak spolu stromy mluví

Vyprávění, které by se dalo zařadit mezi fantastické příběhy. Zní jako “vědecká” pohádka.

Ale je to vyprávění o stromech, založené na výzkumech vědců.

Suzanne jako malá holčička pozorovala život pod povrchem země, když dědeček odkopával stráň a viděla kameny, vrstvy půdy a její barvy, kořeny, hmyz, larvy, vodu…

Nejvíc záhadné jí přišlo, proč se kořeny stromů dotýkají? Možná do sebe prostě ve tmě narážejí? Možná něco jemného tkají? Možná, že tak stromy mluví?

Studovala, poznávala a pozorovala. Experimetovala 20 let svého profesionálního života jako lesní inženýr.

A dokázala, že stromy mluví.

Díky moderním technologiím byla schopna nahlédnout do nanosvěta — světa pod povrchem lesa který je okem neviditelný — tedy pokud nemáte ten správný mikroskop.(1 nanometr je jedna miliardina metru).

O tom všem vypráví a maluje Michaela Bartoňová pro děti, ale i pro dospělé.

Michaela kreslí živě na papíry nebo na iPad a vypráví sama, nebo s týmem herců a muzikantů.

Získáme tak jiný pohled na stromy kolem nás a přírodu vůbec.

Pro větší děti a ve školách vybavených iPady nebo tablety může následovat nezávislý workshop, ve kterém kombinuju stará řemesla s moderními médii. Malujeme, vyrábíme stínoherní loutky a promítáme to všechno, co se v temném podzemí děje a co nám umožňuje vlastně na zemi žít. Bez stromů bychom my lidé totiž nepřežili.

Galerie

Termíny

Momentálně nejsou plánovány žádné termíny.

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová

Scénář a režie: Michaela Bartoňová

Hudba: Michal Kořán

Někam jinam

Volná inspirace o útěku českých bratří z Čech a Moravy do Berlína se přetransformovala do emocionálního představení o útěku, cestě při které hledáme možnost spočinout. Chvíle, kdy se všechno zklidní a harmonizuje je narušena dramatickými situacemi zvenčí, jako požárem, nebo osobním konfliktem ve vztahu. Nonverbální obrazy vyvolávají vaše asociace a my nikomu neříkáme, co si má myslet. Váš “překlad” vyplouvá z vašeho vědomí a vy víte, o čem to je.

Obraz se odehrává na scéně a je malován v přítomném čase, stejně jako hudba — tentokrát Zabelov Group.

Představení bylo součástí zahájení Česko-německého kulturního jara 2017. Podpořeno Goethe Institutem a Fondem Budoucnosti.

Galerie

Termíny

Momentálně nejsou plánovány žádné termíny.

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová, Dagmar Spain, Ralf Lücke, Jan Šikl, Roman Zabelov

Scénář a režie: Azadeh Kangarani, Michaela Bartoňová

Choreografie: Dagmar Spain, Ralf Lücke

Hudba: Jan Šikl, Roman Zabelov

Drawing in Motion

Michaela Bartoňová kouzlí prstem na svém iPadu. A tím i na velkém zářícím plátně. A k tomu se stín herce a mima Ralf Lückeho ostře zapojuje do grafických pohybů. Hraje si s projekcemi na vlastním těle, vede s obrazem dialog. Vesmír, jeskyně, město a tvorové, kteří se díky technickému iPadu s lehkostí objevují na jevišti jsou najednou vygumováni, deformováni, změní se v bizarní krásu. Nic nezůstane tak, jak bylo. Fascinace vizuální hádankou vás připoutá k ději. Je to jako sen, ale přitom jde o vztah mezi člověkem a zvířaty.

Více informací naleznete na stránkách Drawing in Motion.

Galerie

Termíny

Momentálně nejsou plánovány žádné termíny.

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová, Ralf Lücke

Scénář: Michaela Bartoňová

Režie: Mark Pitman

Choreogrefie: Tereza Indráková

Hudba: Ralf Lücke

Vejce, opice a žirafice

Interaktivní kreslená hra pro malé děti od 3 let na iPadu s vizuálními hádankami. Živě kreslené autorské představení o všem co se rodí z vejce - motýli, můry, želvy a hadi, savci a ryby a ptáci a dokonce i zvířata naší fantazie.

Kresba komunikuje s dětmi, hudba navozuje atmosféru a herec v masce, nebo s loutkou napovídá dětské představivosti. Celé představení vytváří dojem digitálního kouzla. Děti milují sledování živé kresby a inspirace je pro ně impulzem tvořit. To je také našim cílem.

Dotykový iPad se stává hračkou už pro nejmenší a je vynikajícím nástrojem výuky, který děti baví.

Vhodné pro rodiny a také pro školy a školky. Délka 40 minut.

Galerie

Termíny

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová, Ralf Lücke

Scénář a režie: Michaela Bartoňová, Azadeh Kangarani

Kontaktujte nás

Jestli vás zajímá a baví divadlo netradičních forem: vizuální, nonverbální, poetické, digitální, hravé i vážné s živou kresbou na scéně, napište:
tineola@tineola.cz