Představení

Vizuální, nonverbální, abstraktní a hravé. Naše vizuální divadlo nepřináší slova, všechno vyplouvá z divákovi imaginace, z jeho zkušeností a přináší k němu jeho vlastní asociace.

Dívat se, představuje akt volby. Nikdy se nedíváme jen na jedinou věc, vždy se díváme na vztah mezi věcmi a námi. Náš pohled je v nepřetržitém pohybu. Způsob jakým vidíme věci, je ovlivněn tím, co víme a čemu věříme.

A my vám předkládáme na jevišti kombinaci kresby, digitálního umění, hudby, pohybu a tance, loutky, masky a stínu. Obraz se dostává do pohybu a “vypráví” příběh vizuálně. Je to neobvyklé a tím poutavé.

Soustředíme se na poetická a aktuální témata a snažíme se svou tvorbou trochu víc porozumět světu. Jsou to naše osobní zkušenosti které překládáme do jazyka emocí a estetiky. Myslíme si, že divadlo má tu sílu prostřednictvím hravých elementů se dostat divákovi pod kůži a sdílet společné vědomí.

Někam jinam

Volnou inspirací pro naši hru je historická situace kolem roku 1737, drsná cesta exulantů z Moravy a Čech do Berlína – Rixdorfu. Zvolili jsme formu, která je nám vlastní – vizuální emocionální sdělení s živou hudbou a dvěma herci, tanečníky před velikým plátnem na který je přenášena kresba, která vzniká v přítomném čase.

Při práci na naší hře se snažíme vycházet z vlastních zkušeností, z životních situací, z emocí, které zanechaly stopu a předáváme je dál.

Představení je součástí zahájení Česko-německého kulturního jara 2017 v regionech. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Galerie

Termíny

Momentálně nejsou plánovány žádné termíny.

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová, Dagmar Spain, Ralf Lücke, Jan Šikl, Roman Zabelov

Scénář a režie: Azadeh Kangarani, Michaela Bartoňová

Choreografie: Dagmar Spain, Ralf Lücke

Hudba: Jan Šikl, Roman Zabelov

Drawing in Motion

Michaela Bartoňová kouzlí prstem na svém iPadu. A tím i na velkém zářícím plátně. A k tomu se stín herce a mima Ralf Lückeho ostře zapojuje do grafických pohybů. Hraje si s projekcemi na vlastním těle, vede s obrazem dialog. Vesmír, jeskyně, město a tvorové, kteří se díky technickému iPadu s lehkostí objevují na jevišti jsou najednou vygumováni, deformováni, změní se v bizarní krásu. Nic nezůstane tak, jak bylo. Fascinace vizuální hádankou vás připoutá k ději. Je to jako sen, ale přitom jde o vztah mezi člověkem a zvířaty.

Více informací naleznete na stránkách Drawing in Motion.

Galerie

Termíny

Momentálně nejsou plánovány žádné termíny.

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová, Ralf Lücke

Scénář: Michaela Bartoňová

Režie: Mark Pitman

Choreogrefie: Tereza Indráková

Hudba: Ralf Lücke

Vejce, opice a žirafice

Interaktivní kreslená hra pro malé děti od 3 let na iPadu s vizuálními hádankami. Živě kreslené autorské představení o všem co se rodí z vejce - motýli, můry, želvy a hadi, savci a ryby a ptáci a dokonce i zvířata naší fantazie.

Kresba komunikuje s dětmi, hudba navozuje atmosféru a herec v masce, nebo s loutkou napovídá dětské představivosti. Celé představení vytváří dojem digitálního kouzla. Děti milují sledování živé kresby a inspirace je pro ně impulzem tvořit. To je také našim cílem.

Dotykový iPad se stává hračkou už pro nejmenší a je vynikajícím nástrojem výuky, který děti baví.

Vhodné pro rodiny a také pro školy a školky. Délka 40 minut.

Galerie

Termíny

Momentálně nejsou plánovány žádné termíny.

Autoři

Hrají: Michaela Bartoňová, Ralf Lücke

Scénář a režie: Michaela Bartoňová, Azadeh Kangarani

Kontaktujte nás

Jestli vás zajímá a baví divadlo netradičních forem: vizuální, nonverbální, poetické, digitální, hravé i vážné s živou kresbou na scéně, napište:
tineola@tineola.cz