Workshopy

Stejně jako divadelní produkce mají i naše workshopy široký záběr. Jde nám o rozvoj kreativity a vybočení ze stereotypů, které se vážou u dospělých k obvyklému zaměstnání.

Jednou ročně pořádáme řezbářské workshopy výroby loutek pro mezinárodní zájemce.

Intuitivní malbu pro dospělé a teenagery vyhlašujeme třikrát do roka.

Pro děti pořádáme také výtvarně-digitální workshop Prstem po iPadu. Cílem workshopu je inspirovat děti, jak být kreativní s použitím světla, stínu a digitálních nástrojů v kombinaci se stínoherní loutkou.

Největší důraz klademe poslední roky na přednášky pro děti od 3 let a storyteling pro děti všech věkových kategorií, protože se týkají enviromentálních otázek. Ochranu přírody a životního prostředí považujeme i za náš nejnaléhavější úkol přesto, nebo právě proto, že pracujeme v kulturní oblasti.

Kontakty od škol a zájmových skupin očekáváme během roku kdykoliv. Napište nám na tineola@tineola.cz

Intuitivní malba les a voda

Další intuitivní malba v řadě. Jak namalovat vůni? Budeme o tom mluvit. A jako vždy mám připravené jednoduché hravé postupy, jak naložit s motivem. Díky hře s liniemi, body a díky intuici to bude plynout tak jako vždycky, rychle a zaujatě.

Minulé workshopy

Vyprávění jak spolu stromy mluví

Obrazný pohled do nano světa, kreslený zručnou rukou malířky.

Interaktivní vyprávění o stromech, založené na výzkumech vědců. Michaela Bartoňová vypráví a maluje o komunikaci stromů, hub a ostatních organizmů pod povrchem lesa. Je to také inspirující příběh malé holčičky Suzanne.

Během vyprávění s dětmi mluví, vtahuje je do příběhu a na závěr s nimi vytváří společnou síť a všichni malují na obří papír, aby se ukotvili jejich poznatky. Způsob vyprávění přizpůsobuje věku a složení diváků. Celodenní workshop pro teenagery je propojen se stínoherními loutkami, projekcí podzemního světa, kterou děti vytvoří díky práci na iPadu.

Galerie

Pro zájemce

Pro školy a školky: maximální počet cca 24 dětí.

Pro teenagery s prací na iPadu: maximálně 12 dětí. 4–6 hodin s přestávkami.

Pro soukromé skupiny dětí již od 3 let s rodiči. Minimální počet: 8 dětí + rodiče.

Pro festivaly, divadla a knihovny podle podmínek sálu - dle dohody.

Kontaktujte nás na tineola@tineola.cz

Intuitivní malba

Pro všechny hravé lidi, kterým jde o změnu a o poznávání. Pro dospělé a teenagery.

Michaela Bartoňová ukazuje cestu jak znovuobjevit schopnost tvořit a malovat. Je to schopnost, která ve vás dříme a někdy vás láká a vy nevíte jak začít.

Důležité je vyvolat obraz - uvidět ho a pak jej zachytit linií a barvou. K tomu má Michaela vypracovaný způsob, jak hravě začít s nejjednoduššími tvary, které dokáže nakreslit každý. Dál se “vize” přenese na plátno - zase spíš hrou, než přesnout kopií a pak se naplno zapojí intuice a hledání. Intuitivní malba má rytmus, vychází z vás bez dřiny, zcela přirozeně. Inspirace se poodhalí v úvodním vyprávění a v diskuzi mezi účastníky. Tím se také vytváří společenství lidí, kteří pracují samostaně, ale zároveň spolu. Téma se s každým workshopem mění. Aniž by bylo cokoliv vysloveno, dozvíte se taky něco sami o sobě, protože vás při tvorbě doprovází váš vnitřní dialog. A to je vždycky zajímavý a trochu intimní zážitek.

Galerie

Pro zájemce

Nadcházející kurz se bude konat 28.4. 2020 od 10 do 18 hodin na téma „Les a voda“.

Místo: Bakaliko, Nad Lávkou 3, Praha 6

Cena: 2 000,- Kč včetně materiálu a občerstvení. Oběd není v ceně, ale obvykle jíme společně v blízké restauraci U Kaštanu.

Registrujte se emailem na tineola@tineola.cz

Kontaktujte nás

Jestli vás zajímá a baví divadlo netradičních forem: vizuální, nonverbální, poetické, digitální, hravé i vážné s živou kresbou na scéně, napište:
tineola@tineola.cz

    Tineola
© Tineola Theater. Všechna práva vyhrazena.